به مرکز توسعه کسب و کار خوش آمدید

هر ایده ای می تواند سرآغازی برای یک تحول و موفقیت چشمگیر باشد. با این وجود در جهان پر رقابت کنونی، ایده هایی تجاری برای بقا و تبدیل شدن به کسب و کار پایدار به امکان سنجی، پردازش، و فرآوری نیاز دارند.

موسسه علوم نوبنیاد ایرانیان محیطی طبیعی برای درخشش ایده های جدید دانش بنیان است. اما مسیر ایده تا بازار مسیری اغلب طولانی و پر فراز نشیب است که پیمودن آن نیاز به تخصص چند وجهی در حوزه های گوناگون و تا حد زیادی دانش و تجربه فعالیت تجاری دارد.

بر این اساس معنا با هدف ایجاد محیط رشدی برای بارورسازی ایده های تجاری و تبدیل آن به کسب کارهای درآمدزا مرکز توسعه کسب و کار را ایجاد کرده است. این مرکز وظیفه دارد منابع، زمان، و امکانات موسسه را به طور متناسبی به طرح های تجاری نوید بخش اختصاص دهد و با تدوین و اجرای برنامه های حمایتی، روند توسعه ایده ها به محصولات و تولیدات ارزش آفرین را شتاب بخشد.

فرایند توسعه کسب و کار معنا از ماهیتی چند مرحله ای و آزمون های دقیق برخوردار است تا در انتها از پابرجایی اقتصادی طرح نهایی توسعه یافته اطمینان حاصل شود. این فرایند با ارائه نسخه اولیه طرح توسط صاحب ایده آغاز می شود. پس از دریافت طرح اولیه، مرکز توسعه کسب کار جلساتی را با صاحب طرح و در مراحل بعد با دعوت از متخصصین صنعتی و مالی جهت بررسی جوانب تجاری آن تشکیل می دهد. در صورتی که طرح اولیه به تشخیص هیئت کارشناسی از توجیه تجاری برخوردار نباشد، به صاحب آن ارجاع می شود تا با راهنمایی مرکز در صورت امکان نسخه بهبود یافته آن تهیه شود. در صورتی که پتانسیل اقتصادی طرح اولیه مورد تایید هیئت کارشناسی قرار گیرد، معنا با تشکیل کارگروه اختصاصی ویژه طرح آن را رسما در فرایند توسعه کسب کار قرار می دهد.

این فرایند شامل جمع آوری اطلاعات میدانی، نوشتن طرح توجیهی با داده های واقعی، توسعه مدل تجاری، توسعه برنامه تجاری (برنامه استراتژیک، برنامه بازار یابی، برنامه تامین مالی، و برنامه مدیریت ریسک) و در نهایت فراهم کردن مکانیسم های تامین مالی است. خروجی هر مرحله قبل از ورود به مرحله بعد توسط هیئت کارشناسی اعتبار سنجی می شود تا همزمان با توسعه طرح، پابرجایی اقتصادی آن مورد ارزیابی چند جانبه قرار گیرد.

فرایند توسعه کسب و کار در معنا

استارتاپ خود را با معنا آغاز کنید

کلیه مراحل توسعه طرح شامل جمع آوریی داده های میدانی، امکان سنجی، نگارش طرح توجیهی، تنظیم مدل تجاری، و توسعه طرح برنامه تجاری با حضور فرد (یا افراد) ارائه دهنده طرح و هدایت کارگروه زبده و مجرب تخصیص یافته از طرف معنا انجام می شود.

طرح هایی که طرح جامع تجاری آنها توسط کارگروه تجاری سازی مورد تایید قرار گیرد با هدایت تیم کارشناسی مرکز به پروپوزال صنعتی توسعه می یابد. در این مرحله همچنین، معنا با ایجاد فرصت تعامل با مدیران عامل شرکت های صنعتی و صاحبان سرمایه و برگزاری جلسات توجیهی، در مسیر جلب نظر صنایع و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بر روی طرح توسعه یافته گام بر می دارد.

همچنین در حوزه هایی که برای معنا دارا اولویت باشند، این موسسه و نیز شرکت های تابعه می توانند به طور بالقوه در سرمایه گذاری طرح های مذکور مشارکت داشته باشند.

در صورت دارا بودن ایده یا طرح اولیه تجاری و تمایل برای ثبت طرح در اکوسیستم تجاری سازی معنا می توانید فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید.

فرم توسعه كسب و كار

  • لطفا جهت یاری ما در اطلاع رسانی هر چه بهتر، مسیر آشنایی خود با معنا را به طور دقیق و با ذکر نام رسانه/کانال/وبسایت... مربوطه ذکر بفرمایید.
مشاوره سریع